Voňavý čistiaci sprej prináša ľuďom radosť nielen na cestách.

Voňavý čistiaci sprej prináša ľuďom radosť nielen na cestách.

autor : Petra Nagyová

Pocki je viac než obyčajná dezinfekcia. Voňavý čistiaci sprej prináša ľuďom radosť nielen na cestách

Stačí, že ho človek nenápadne vytiahne z vrecka, nastrieka na ruky, položí na stôl a všetky oči sa uprú len na neho. Vreckový čistiaci sprej Pocki® cestuje s ľuďmi doslova po celom svete. Nejde iba o klasickú dezinfekciu, ale oveľa viac. Rukám dodáva pocit čistoty, ľahkosti z hydratácie a zároveň ich vyživuje. Vďaka farebným obalom v kombinácii s mixom rôznych vôní možno Pocki® dokonale kombinovať do každého dňa. Viac o vývoji a jedinečnosti unikátneho čistiaceho  spreja vyrábaného na Slovensku prezradila Iveta Zlejšia, riaditeľka pre vývoj a výrobu spoločnosti Sanitizer.

Ako vám napadla myšlienka vyvinúť čistiaci sprej Pocki®?

Radi cestujeme a objavujeme nové miesta. Keďže mladí a už aj tí najmenší sa v súčasnom svete často presúvajú, napadlo nám vyvinúť dezinfekciu, ktorá by sa zmestila do vrecka džínsov, prípadne malej kabelky a bola jednoducho a rýchlo použiteľná kdekoľvek sme a potrebujeme sa cítiť bezpečne a sviežo.

S Pocki® na cestách. V Litve, cesta z Vilniusu k vodnému hradu Trakai pri hlbokom jazere Galvé. V pohode a s radosťou a kedy tam už budeme. 

O niekoľko mesiacov na to vypukla pandémia, ktorá iba zdôraznila jej dôležitosť v každodennom živote. Kamkoľvek človek ide, mal by ju mať so sebou. To nás naštartovalo a myšlienku nášho výnimočného čistiaceho spreja sme rozvíjali ešte viac. Nazvali sme ho  Pocki® a názov sme odvodili z anglického slova „pocket“, čo v preklade znamená vrecko. Asociovali sme ho s predstavou mladých ľudí, ktorí v zadnom vrecku nohavíc nosia mobily. Namiesto nich však môžu nosiť aj svoj obľúbený čistiaci sprej s pekným farebným dizajnom, ktorý je síce vo vrecku neviditeľný, avšak po vytiahnutí neprehliadnuteľný.

Nosia. Hladkajú. Mávajú. Píšu. Otvárajú. Zatvárajú. Stláčajú. To všetko naše ruky dokážu. Doprajte im čistý, hydratovaný a voňavý pocit s Pocki®, ukrytý vo vrecku.

Čím sa Pocki® odlišuje od iných dezinfekčných gélov alebo mydiel?

Náš čistiaci sprej sa výrazne odlišuje od ostatných dezinfekčných produktov. Nechceli sme vyvíjať klasickú dezinfekciu, pri ktorej použití ruky cítiť po alkohole a ich koža zostáva suchá. Chceli sme, aby sa Pocki® postaral o ich čistotu a zároveň ich hydratoval a vyživoval. Jeho vzácnou hydratačnou zložkou je ultra rafinovaný a certifikovaný elixír z opuncie figovej, ktorý blokuje uvoľňovanie stresových markerov zo senzorických nervových buniek v pokožke, čím ju zároveň upokojuje a spevňuje. M vynikajúce hydratačné vlastnosti vďaka vysokému obsahu zlúčenín viažucich vodu.

Hydratácia vďaka opuncie figovej. Vynikajúce hydratačné vlastnosti vďaka vysokému obsahu zlúčenín viažucich vodu.

V neposlednom rade bola pre nás dôležitá aj jeho vôňa. Pri mixovaní vôní sme využili účinky aromaterapie. Napokon vznikol mix piatich rôznych vôní pre jednotlivé druhy Pocki®. Ich úspech spočíva práve vo voňavej kombinácii s netradičným prevedením farebných obalov. Veríme, že aj vďaka tomu sa bežná hygiena rúk môže zmeniť na rituál, ktorý pozdvihne myseľ.

Vonná kompozícia Pocki® prináša čistú radosť zo života. Vybrať si môžete až z piatich vôní a každá prináša inú náladu.

Ako dlho ste vyvíjali Pocki®?

Našou víziou bolo, že ak človeku nehrozí dlhšie umývanie rúk, stačí si na nich streknúť Pocki®, rozotrieť a vzápätí má svieži pocit z hydratovaných a voňavých rúk. K nej sme sa však museli postupne dopracovať. Treba povedať, že čo sa týka zloženia spreja, Slovensko má prísne pravidlá, ktoré platia v celej Európskej únii.

Vývoj celého produktu nám trval relatívne dlho. Bola to precízna práca, ktorej podliehal kvalitný výber surovín skúsenými kozmetickými chemikmi, pričom celú výrobu zastrešujeme lokálne na Slovensku. Pocki® je vegánsky produkt a neobsahuje žiadne vedľajšie živočíšne produkty. Moderný dizajn Pocki® obalu nám navrhol profesionálny dizajnér, ktorý spolupracuje aj so značkou Jaguar Land Rover a je z čisto recyklovateľného plastu.  

Komu každému je Pocki® určené?

Prvotnou cieľovou skupinou boli mladí ľudia. Naša cieľovka sa však veľmi rýchlo rozšírila. Skúsenosťami sme zistili, že k čistote najviac inklinujú matky s deťmi, ktoré so svojimi ratolesťami chodia von a dbajú o hygienu. Dieťa pri hre neraz niečo chytí, následne si dá ruky do úst. Práve pre nich je ideálny čistiaci sprej Pocki®, ktorým im vždy, keď treba, očistia ruky či už na ihrisku alebo na dovolenke. Pre najmenších sme dokonca vyvinuli špeciálnu edíciu Pocki® Little Sweet Heart nasiaknutú vanilkou, kokosom a ananásom.

Pocki® je vegánsky produkt a je vhodný aj pre tie najmenšie stvorenia, pre deti od 3 rokov.

 

Potom je tu skupina ľudí, ktorí už majú svoje zázemie, dospelé deti a radi cestujú. Predstavte si všetky tie presuny vo vlakoch, autobusoch alebo letiskové haly. Tam, kde nemajú k dispozícii vodu a mydlo, majú Pocki®. Starší ľudia zasa chodia častejšie k lekárom, do lekární, ale aj na bežné nákupy. S čistiacim sprejom, ktorý môžu nosiť vo vrecku alebo v kabelke, majú vždy istotu čistých rúk a teda aj väčšieho bezpečia.

Ľudia majú na výber z piatich farebných prevedení s mixom rôznych vôní. Podľa čoho si môžu vybrať svoje Pocki®?

Spočiatku sme si mysleli, že jeden druh bude určený dámam, ďalší pánom a deťom. Napokon sme však zistili, že používanie Pocki® je vyslovene emočná záležitosť. Každý ho používa podľa toho, na čo má chuť. Niekomu sa páči farba obalu, inému vôňa čistiaceho spreja. Aj preto si ľudia u nás často neobjednávajú Pocki® po jednom, ale rovno celú sadu.

Pocki® vám vydrží dlho. Náplň má 30 ml, ktorá vystačí na viac ako 400 strekov.

Pocki® Little Sweet Heart v žltom balení je nasiaknutý letnou exotikou. Pocki® Base&Balance v modrom obale obsahuje vzácne drevité vône v kombinácii s korenistým kardamónom. V ružovom obale je Pocki® Heart&Emotions - čistiaci sprej naplnený vôňami hrušky, mandarínky, Neroli a Ylang Ylang oleja. Zelené Pocki® Mind&Motivation má príjemnú sviežu vôňu vďaka citrónovému a pomarančovému oleju.

Pocki® vám vydrží dlho. Náplň má 30 ml, ktorá vystačí na viac ako 400 strekov.

 

Ak chce mať niekto vyslovene iba čisté a hydratované ruky a nechce, aby vôňa čistiaceho spreja prerazila jeho parfém, môže si vybrať z unisexovej edície Pocki® Pure Clean v sivom balení, ktorá je vyrobená špeciálne pre alergikov.

Je záujem o Pocki® aj v zahraničí?

Čistiaci sprej Pocki® sme zatiaľ uviedli na slovenský trh, s presahom do Českej republiky. Produkty sa snažíme dostať aj do kamenných obchodov, kde je to zložitejšie, pretože sme nastavili latku kvality vysoko a nechceme ju podliezať. Záujemcovia si ho môžu objednať prostredníctvom nášho e-shopu. 

Našou víziou do budúcna je sa posunúť celkovo na európsky trh a pokračovať aj s najbližšími krajinami ako sú Česká republika, Rakúsko či Nemecko. Pomaly si nás nachádzajú aj ľudia v Amerike, či v Anglicku. Dozvedajú sa o nás v celom svete aj vďaka tomu, že naši zákazníci si svoje Pocki® berú všade do sveta – či už na lyžovačku do Álp, do Španielska k moru alebo kamkoľvek na služobnú cestu. Prostredníctvom Facebook Messengera nám pristávajú fotografie s Pocki® z Egypta, Portugalska i z ďalekého Nórska, jednoducho odkiaľkoľvek. Vracajú sa nám objednávky od stálych zákazníkov a to nás teší.

Pocki® s nami i s vami cestuje blízko aj ďaleko. 

 

Chystáte ešte nejakú Pocki® novinku?

Nechceme vyrábať účelové lacné výrobky s umelými vôňami. Cieľom Pocki® je prinášať ľuďom radosť zo života a vytvárať pocit bezpečia a jemných čistých rúk. V tejto línii chceme ísť aj s ďalšími produktmi. Vyvinuli sme nové hydratačné mlieko na ruky v podobe spreja, ktoré sa čoskoro objaví na trhu. Jeho základom bude znova výťažok z opuncie, pričom bude obohatené o mnoho výnimočných výživných zložiek. Pôjde o hydratačné mlieko, ktoré si stačí nastriekať na ruky a vzápätí sa vstrebe do pokožky, čím človek môže pokračovať nerušene v ďalších aktivitách. Chceme, aby tak jednoducho ako sa náš čistiaci sprej nosí, sa aj príjemne používal.

 

 

Vyberiete si? Pri Pocki® vždy vyhráva vôňa!

Vonná kompozícia Pocki® prináša čistú radosť zo života. Vybrať si môžete až z piatich vôní a každá prináša inú náladu.

Pocki® Little Sweet Heart je nasiaknutý vanilkou, kokosom a ananásom. Nech je akékoľvek ročné obdobie, užite si čistiacim sprejom v žltom balení veselú letnú náladu

Pocki® Base&Balance v modrom balení obsahuje vzácne exotické a drevité vône. Kardamóm, agarové drevo, tabak, tonka a pyžmo. Uvoľnite sa a zhlboka sa nadýchnite.

Pocki® Heart&Emotions je čistiaci sprej v ružovom balení naplnený vôňami hrušky, mandarínky, Neroli a Ylang Ylang oleja. Vychutnajte si energetickú a afrodiziakálnu vôňu, ktorá poteší a vyživí vašu dušu a nabije vás emóciami.

Pocki® Pure Clean je čistiaci sprej v sivom balení, ktorý je vyrobený špeciálne pre alergikov a napriek tomu krásne vonia po santalovom dreve a kombinácii vanilky, ruže a jasmíne.

Zelené Pocki® Mind&Motivation prinášajú vlnu energie, ktoré vás doslova zaplaví sviežosťou a dodá vám energiu aj vďaka citrónovému a pomarančovému oleju na zlepšenie nálady.